Netflix санкцій не боїться

1 View

снгвк5н

 

Віце-президент Netflix розповів про плани відеосервісу вийти на російський ринок

Найбільший світовий інтернет-відеосервіс Netflix може прийти на російський ринок. Про це кореспонденту «Газеты.Ru» розповів віце-президент Netflix Джорис Еверс, наголосивши, що сьогоднішня недоступність сервісу в Росії ніяк не пов’язана з санкціями і політичною обстановкою.

Віце-президент Netflix Джорис Еверс підтвердив намір потокового відеосервісу вийти на російський ринок, відповідаючи на запитання кореспондента «Газеты.Ru», пов’язана відсутність Netflix в Росії з політичною ситуацією та накладеними на країну санкціями.

«Російський ринок — один з найбільших. Для нас він представляє особливий інтерес. Поки нас тут немає, але протягом двох років Netflix в Росії буде», — заявив віце-президент компанії.

За його словами, Netflix планує протягом двох років охопити світовий ринок, почавши надавати послуги в максимально можливому числі країн, в тому числі і в Росії. Той факт, що сервіс наразі недоступний в Росії, він пояснив глобальною стратегією розвитку відеосервісу. Усього ж у планах Netflix розширити свій ринок в чотири рази в найближчі два роки.

Нещодавно компанія прийшла на Кубу — зараз Netflix охоплює всю Північну Америку і Латинську Америку. В Європі відеосервіс доступний в таких країнах, як Данія, Ірландія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Великобританія, Франція, Швейцарія, Австрія, Бельгія, Люксембург і Німеччина.

Всього ж Netflix налічує понад 57 млн передплатників, причому їх кількість постійно зростає. За підсумками четвертого кварталу 2014 року компанія наростила прибуток на 26%, до $1,5 млрд.

В Європі місячна підписка на сервіс коштує €8,99. При цьому користуватися Netflix можна відразу на двох пристроях.

Джорис Еверс зазначив, що, перш ніж вийти на певний ринок, Netflix вивчає переваги користувачів для того, щоб надавати доступ не тільки до власного контенту, але і до продуктів сторонніх компаній, які можуть бути цікаві жителям певної країни.

У той же час представник Netflix не зміг уточнити, який контент буде доступний росіянам, у разі якщо відеосервіс прийде в Росію. Серед ексклюзивних франшиз Netflix — серіали «Картковий будиночок», «Помаранчевий — хіт сезону» і «Марко Поло». Крім того, за допомогою Netflix можна дивитися фільми та серіали сторонніх компаній, наприклад «У всі тяжкі», «Краще телефонуйте Солу», «Шерлока» та інші.

Джорис Еверс зазначив, що Netflix намагається працювати в тісній співпраці з виробниками Smart TV, встановлюючи свій відеосервіс на вироблені компаніями телевізори.

Компанія Netflix розпочала свою роботу в 1997 році, розсилаючи DVD-диски поштою. Бізнес-моделлю компанії стала платна підписка на бібліотеку DVD-дисків, яка налічувала кілька десятків тисяч фільмів. Користувачі отримували можливість цілодобового оформлення заявки на фільм в інтернеті. Доставка диска відбувалася протягом одного-двох днів. При цьому клієнти отримували оплачені поштові конверти для повернення дисків. Користувачі Netflix могли замовляти будь-яку кількість фільмів за умови, що на руках у передплатника знаходилося не більше трьох фільмів одночасно.

З 1999 року Netflix став надавати послуги Video on Demand (відео на вимогу) через інтернет.

У 2011 році компанія почала виробництво власного контенту. У створенні дебютного серіалу «Картковий будиночок» взяли участь такі зірки, як Девід Фінчер і Кевін Спейсі.

Відмінною особливістю сервісу є мультиплатформеність і підтримка найбільш передових відео — і аудіостандартів, таких як 4K UHD і Dolby Digital Plus. Зараз Netflix доступний практично на всіх мобільних платформах, ПК, ігрових приставках, мережевих відеоплеєри і Smart TV.

Керівник ТБ — і медіапроектів j’son & Partners Consulting Олександр Гадалов вважає, що російські онлайн-кінотеатри зможуть успішно конкурувати з Netflix на домашньому ринку.

«Значна частка російських глядачів дивляться безкоштовне онлайн-відео, монетизируемое через рекламу, що не є основною моделлю Netflix. Багато онлайн-кінотеатри, які діють у рамках платної моделі сформували лояльну аудиторію, охопили своєю присутністю найбільш популярні пристрої перегляду, а пропозиція нового контенту нерідко відбувається одночасно або з невеликим відставанням від кінотеатрів, — повідомив Гадалов «Газете.Ru», зазначивши при цьому. — Ресурси Netflix все ж дозволяють використовувати різні стратегії для закріплення на новому ринку і, при певних умовах, картина лідерів може змінитися.»