Мобілка 2016-04-21 19:07:36

0 View

Magic Leap и HoloLens

 

Ця невелика «лінза» — серце технології Magic Leap, пронизане нанотрубками

 

Самий таємничий в світі стартап Magic Leap нарешті продемонстрував власні технології доповненої реальності. Чи зможуть Magic Leap і HoloLens від Microsoft убити всі комп’ютери і чому технологія доповненої реальності перспективніше віртуальної реальності, розбирався відділ «Технології».

Magic Leap — невелика і дуже загадкова компанія, якій вдалося залучити мільярдні (більше $1,4 млрд) інвестиції, при цьому так і не розкривши широкої громадськості всі деталі своїх технологій.

Відомо, що команда Magic Leap працює над доповненої реальністю, або, вірніше сказати, над змішаної реальністю. І якщо раніше компанія не розкривала навіть дрібних компонентів свого пристрою, то тепер вона показала одне з головних діючих осіб своєї технології — лінзу.

Але глава компанії Роні Абовиц наполегливо просить не називати це лінзою, тому що це фотонний чіп світлового поля.

Один з принципів, який сповідує Абовиц, криється в тому, що доповнена реальність — це не тільки «залізо», але й нервова система. Будучи магістром біомедичної інженерії, він підкреслює важливість біології людини, адже ефект присутності в чому досягається за рахунок «обманутого» мозку.

Magic Leap приділяє особливу увагу точним формулюванням своїх розробок і запевняє, що створює змішану реальність. Дійсно, зараз провідні компанії йдуть по трьох гілках розвитку віртуальних технологій: віртуальна реальність (VR), доповнена реальність (AR) і змішана реальність (MR). Між ними є істотні відмінності.

Віртуальна реальність створює абсолютно новий простір з нуля, в яке і занурює користувача (Oculus Rift, GearVR, HTC Vive, PlayStation VR та ін). Доповнена реальність вкрапляет деякі віртуальні елементи, що прийшли зі світу цифрових технологій. Хорошим прикладом її слугують, мабуть, Google Glass, на екрані яких спливають ті або інші повідомлення і які містять інформацію, наприклад, про час і про погоду.

Змішана реальність привносить в реальний світ тривимірні елементи, які могли б існувати в дійсності і з якими можна взаємодіяти.

По цьому шляху йдуть як раз-таки Magic Leap і HoloLens.

Magic Leap и HoloLens 2

 

Один з концептів пристрою Magic Leap і вже готовий шолом HoloLens

Пристрої, що працюють з доповненою реальністю, мають схожий принцип передачі зображення. На напівпрозорому матеріалі (скло зі спеціальним покриттям) зображення створюється і проектується прямо в око. І загадка Magic Leap криється в способі його передачі, який обіцяє не тільки якісну картинку, але і відсутність побічних ефектів на кшталт запаморочення.

Microsoft виявилася більш прозаїчною і менш неговіркою. На сьогодні вже відомий основний склад і начинка HoloLens, а також приблизний принцип роботи пристрою. У серце шолома розташовуються могутні графічний прискорювач і голографічний процесор. Вони обробляють дані, які надходять від «очей» HoloLens — декількох камер з великим кутом огляду. Під камерами розташовуються ті самі лінзи, на яких і створюється ефект доповненої реальності. Вони складаються з трьох шарів різного кольору: зеленого, блакитного та червоного. Лінзи також вихоплюють фотони, прискорюють їх у потрібному напрямку і проектують на сітківку.

Однак самою цікавою, мабуть, частиною технології залишається принцип, за яким тривимірне зображення в просторі залишається на своєму місці, навіть коли людина рухається. Для цього сенсори на шоломі фіксують навколишній простір, ідентифікуючи при цьому, що є що. Щоб не проводити цю процедуру кожного разу, шолом запам’ятовує одного разу просканированное оточення.

Magic Leap, до речі, планує ці дані зберігати в «хмарі», що само по собі передбачає наявність інтернет-з’єднання їх гаджеті.

Змішана реальність обіцяє знайти застосування не тільки в розвагах або навчанні, але і в повсякденному житті. В цьому і криється головна відмінність від MR VR, яка практично повністю відриває користувача від реального світу. Змішана реальність, як продемонструвала в останньому ролику Magic Leap, може невимушено справлятися з такими завданнями, як покупки в інтернеті, не відриваючи людину від реальності.

Microsoft зробила наголос ще на одну важливу річ — спілкування з майже фізичною присутністю іншої людини в кімнаті, коли він насправді перебуває в іншій точці земної кулі. Голограма (яка відразу навіяла думки про «Зоряних війнах»), показана в одному з відео Microsoft, вийшла досить правдоподібною.

Однак за кадром залишилося величезну кількість апаратури, яка забезпечила подібного роду взаємодія.

Magic Leap и HoloLens 3

Найголовніше питання — коли пристрої стануть доступні для широкої громадськості. В плані підготовки девайсів до масової реалізації Magic Leap і Microsoft пішли різними шляхами. Остання вирішила перекласти частину роботи на плечі розробників-ентузіастів, які готові витратити $3000 на шолом, так і допомогти компанії знайти і прибрати шорсткості.

Magic Leap ж не анонсує і не має наміру випускати «сирої» прототип, але готує продукт, вже доведений до досконалості. Тим не менш ніяких приблизних термінів Magic Leap називати не бажає. Роні Абовиц також недвозначно натякнув, що форсовані дії Microsoft на цьому ринку його ніяк не турбують.