Lumia 730: яскравий смартфон на кожен день

0 View

04-pic510-510x340-36890

 

Лінійка смартфонів Lumia від компанії Microsoft завжди виділялися відмінним співвідношенням «ціна/можливості». Lumia 730 лише підтверджує це правило.

Ергономіка

Зовнішній вигляд смартфона вже є класичним і відразу викликає асоціації з такими успішними продуктами, як Lumia 800 і Lumia 920. Однак на відміну від цих апаратів у Lumia 730 корпус повністю змінний. Таким чином, зовнішній вигляд смартфона може бути різним в залежності від настрою: панелі є як нейтральні чорні і білі, так і яскраві помаранчева і зелена. У підсумку смартфон стає не просто зручним гаджетом, але і красивим, привертає до себе увагу аксесуаром.

Завдяки використанню практичного полікарбонату корпус ще й вийшов дуже легким і ергономічним — апарат лежить в руці як влиті. Тягнутися завдяки компактним розмірам теж не потрібно — все, що потрібно на екрані, моментально опиняється під великим пальцем.

Дисплей

У Lumia 730 використовується AMOLED-матриця, що забезпечує яскраві і соковиті кольори. Окремо варто відзначити те, що екран практично ніколи не сліпне на сонці. Це можливо завдяки поляризаційного шару ClearBlack, отсекающему весь падаючий на екран світло і робить чорний справжнім чорним.

02

Сам екран покритий склом Gorilla Glass третього покоління, яке відрізняється високою міцністю — воно не боїться не тільки подряпин при повсякденному використанні, але і ключів, ножів і діамантів на кільцях своїх власників.

Камера

Фінські інженери з Nokia, які перейшли в Microsoft, вважаються одними з кращих в питанні мобільних камер — смартфони, що виходили з-під їх пера незмінно перемагають у сліпих тестуваннях фотомодулів. Lumia 730 — не виняток. Камера ZEISS з роздільною здатністю 6,7 мегапікселів і моментальним автофокусом забезпечує високу якість зйомки, а вбудовані в систему програмні напрацювання дозволяють задіяти весь потенціал камер смартфона.

Фронтальна камера тут також перевершує практично всіх конкурентів — 5-мегапіксельний модуль з широким кутом дозволяє вести зйомку практично в будь-яких умовах, і в кадрі одночасно може вміститися понад 10 осіб — ідеальний варіант для вечірок та святкувань.

Залізо

З точки зору апаратної складової смартфон все ж не ідеальний: у ньому використовується процесор Qualcomm Snapdragon 400. Цей процесор де-факто є стандартним рішенням для пристроїв середнього класу, але деякі виробники вже почали замінювати його на нову версію.

Втім, це не скасовує його актуальності – процесора вистачає для всіх повсякденних завдань, будь то робота в інтернеті, редагування фото і відео, ігри або щось ще. Окремо варто відзначити і те, що чіпсет відрізняється невисоким енергоспоживанням, з-за чого, наприклад, використовується у багатьох «розумних» годиннику, у яких акумулятор розміром з таблетку.

iphone6c_3313546b

 

Крім того, процесор підтримує роботу відразу двох SIM-карт. І хоча радіомодуль в апараті всього один, працюють обидві SIM-картки у будь-якому випадку. В інших апаратах якщо користувач говорить по одній SIM-карті, то друга стає неактивною, і «абонент недоступний». У Microsoft вирішили цю проблему за допомогою функції Smart Dual SIM, яка автоматично перенаправляє дзвінки з неактивною карти на активну.

Windows Phone

У Lumia 730 встановлена ОС Windows Phone 8.1 з оновленням Lumia Denim. Завдяки тісній інтеграції системи з начинкою смартфона глюки в апарата відсутні як клас. Довести Lumia 730 до того стану, коли інтерфейс починає «тупити», практично неможливо — все відбувається моментально, анімації плавні в будь-яких, навіть самих ресурсоємних завдань. Таким чином, Lumia 730, яка належить до середнього класу, за цим показником не поступається флагманам.

Система має відмінну локалізацію для російського ринку: передбачення тексту на клавіатурі Word Flow знає російську граматику на рівні олімпіадників з російської мови, а телефонна книга вміє синхронізуватися з попередньо встановленим додатком «ВКонтакте».

Інші плюси системи – це вбудована офлайн-навігація HERE, яку для своїх машин закуповують провідні німецькі автовиробники, пакет додатків Microsoft Office і величезна кількість програм для роботи з фото.

03

 

Наприклад, додаток Lumia Сэлфи дозволяє редагувати автопортрети ще до збереження фотографій: робити шкіру більш гладкою, збільшувати очі, загострювати підборіддя і вибирати фільтри. За допомогою цієї програми можна робити сэлфи і на основну камеру – звукові підказки допоможуть направити смартфон так, щоб красиво вибудувати кадр і не обрізати собі лоба.

Особливо варто відзначити те, що, як і всі пристрої на мобільній системі від Microsoft, Lumia 730 отримає оновлення до Windows 10. І це буде та ж операційна система, що на вашому комп’ютері, ноутбуці і планшеті. Тісна інтеграція всіх пристроїв зв’яже їх в єдину екосистему.

Час роботи

Одним з переваг Windows Phone в цілому і Lumia 730 зокрема є відмінний час роботи. Смартфони даного класу на інших системах зазвичай вимагають підключити їх до зарядного пристрою ще до кінця робочого дня. У свою чергу, Lumia 730 дозволяє без проблем це саме зарядний пристрій де-небудь забути згадати про нього тільки наступним ввечері. Досягається це за рахунок оптимізації енергоспоживання в Windows і ємного акумулятора обсягом 2220 маг.

Резюме

Lumia 730 — смартфон, конкурента якому в своєму ціновому сегменті знайти важко. Головними плюсами апарату є хороша камера, відмінний екран, жорстка зв’язка системи і заліза і тривалий час автономної роботи. Яскравий зовнішній вигляд також має знайти своїх шанувальників.

Другие актуальные материалы