Dishonored 2: киллер-пацифист

0 View

 

dishonored-2-%d0%ba%d0%b8%d0%bb%d0%bb%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%84%d0%b8%d1%81%d1%82Продовження Dishonored обережно розширило всесвіт гри та успішно переніс все краще від першої частини в нову. «Газета.Ru» повернулася в Дануолл, знову опинився в біді, щоб зірвати новий державний переворот.

 

Емілі йде в бій

Дануолл — не те місто, де може довго панувати спокій. Як раз коли Емілі Колдуин, дочка головного героя Корво Аттано, підросла для того, щоб, як і її вбита мати Джессамина, стати імператрицею, в місті готується новий змова. Емілі і Корво зрадили навіть деякі з найближчих підлеглих.

Гра тепер дає вибрати персонажа:

можна знову грати за Корво в його масці з окулярами, яка так давно вселяла страх в жителів цього міста, або вперше зіграти за дівчину, для якої тренування рідного батька-ассасина не пройшли даремно.

Нова частина періодично нагадує про минуле. Герої самі проводять паралелі з тим, як поточна ситуація схожа на те, що було раніше.

Тільки тепер перед Корво (або Емілі) стоїть інша задача, за яку в минулій грі він мстився, — вбити імператрицю.

В цей раз трон силою у всіх сенсах забирає відьма Даліла Копперспун, яка вже була важливим персонажем в доповнення до першої частини. І за великим рахунком всю гру ми займаємося тим, що скидаємо весь «картковий будиночок» Даліли, а після вступаємо у фінальний бій з нею.

Південна ніч

Якщо минулого разу доля заносила Корво в різні куточки став знайомим для нього Дануолла — похмурого, сірого міста, уособлює все, що повинна являти собою столиця великої держави XIX століття, — то цього разу ми повертаємося на його батьківщину, в південне місто Карнака, який більше нагадує місто на середземноморському узбережжі.

Яскраві фарби, безумовно, пішли на користь гри. Періодично занадто темні в першій частині локації в цей раз радують різноманітністю кольорів.

Dishonored 2_20161119173555

Тим не менше це не завадило атмосфері гри, яка все така ж похмура. Особливо вдалою в цьому плані вийшла місія в особняку біля узбережжя.

Покарання гірше смерті
У Dishonored ще в першій частині створили напрочуд цікаву можливість покарати зрадників, але не вбиваючи їх, а зробивши для них покарання, яке буде куди гірше смерті. В цей раз вам теж буде надана можливість спробувати своїх жертв. Є шанс залишитися пацифістом, як і в попередній частині, нікого не вбивши.

Так, всю гру можна пройти без єдиного вбивства. Для цього доведеться постаратися, але у вас є багато можливостей, щоб домогтися поставленої мети і без кровопролиття.

До того ж те, скількох людей ви вб’єте, буде впливати на світ навколо вас. Якщо минулого разу трупи ставали розповсюджувачами чуми, яка передавалася через щурів, з-за чого все більше людей хворіли, то в цей раз з-за мертвих тіл буде збільшуватися популяція особливих ос, укус яких смертельно небезпечний для людини.

Dishonored 2_20161120061122

 

Знову по ліхтарям

Ваш стиль гри може сформуватися сам собою: є можливості пробиватися через охорону силою або ж тихо пробігати повз всіх постів.

Для кожного з можливих видів проходжень у вас є відповідні здібності. Для любителів випробувань в грі з’явилася можливість відмовитися від мітки Чужого, завдяки якій ви і отримуєте всі магічні здібності. Для розблокування потрібно збирати руни або амулети, які будуть покращувати ті чи інші характеристики героя.

Головною і найважливішою здатністю для більшості гравців стане «Перенесення». Суть її проста і полягає в тому, щоб переміщатися в просторі непомітно для оточуючих.

Здатність ідеально підходить для того, щоб уникнути охоронця, сховавшись на ліхтарі. Нова можливість серйозно полегшує завдання не потрапити на очі ворогам.

Dishonored 2_20161120062053

Є здібності і для любителів кривавих історій. Всього пара рун, і при непомітному вбивстві ворогів їх тіла перетворяться на прах, і не треба буде нікого ховати, щоб не бути виявленим. Зручно і практично, якщо хочете влаштувати хаос, але не прориватися скрізь з боєм.

Геймплей — швейцарський ніж

У грі так само є безліч додаткових місій, які можуть як допомогти вам впоратися з основним сюжетом легше, так і просто набрати побільше грошей або боєприпасів.

Dishonored 2 не боїться експериментів з боку гравця, а тільки їх вітає. Гра і сама намагається ставити досліди, при цьому зберігаючи багато в чому ту ж систему геймплея, де вміло поєднується стелс і екшен.

Dishonored 2_20161120061312

Вже звичні пістолет і складаний меч поповнить арбалет з безліччю різних болтів, завдяки чому у вас з’явиться можливість діяти приховано і на відстані.

Через підпільні крамниці ви зможете покращувати свою зброю, купувати патрони та інші важливі для виконання завдань штуки. Ви навіть виявите особливий пристрій, завдяки якому зможете переміщатися в часі прямо на ходу, розсікаючи по тканині простору, як ніби вона дійсно навколо вас. Гра виразно вирішила теж погратися на тему, яка вперше була спопуляризована у Bioshock: Infinite, але лише злегка, на одну місію.

Dishonored 2_20161120061544

 

Підсумок

Arkane Studios повільно, але вірно вдосконалює, мабуть, одну з найбільш незвичайних і якісних ігор 2012 року. Dishonored 2 вийшла в чому краще попередника і не розгубила його позитивних якостей. Також всі нововведення виправдали себе і зробили вже знайому гру цікавіше.

  • Залишається тільки сподіватися, що студія не злякається експериментів і наступного разу, якщо буде братися за нову гру в цій всесвіту.

Карнака відкрита для дослідження, і в ній вас не змушують йти одним шляхом, не розглядаючись навколо. Багато в чому саме тому проходження Dishonored 2 вийде у кожного своїм: наповненим кров’ю і жахами або спробами як можна менше робити насильства на вулицях і так вже ледве живого міста.