Apple Watch пророчат провал Почему аналитики считают, что «умные» часы не выполнят план продаж

0 View

apple-watch-cracked-pic4_zoom-1000x1000-23607

 

Аналітики все частіше сумніваються в успіху Apple Watch. Згідно з їх думку, технічні недоліки нового пристрою, проблеми з виробництвом і поставками, неправильне позиціонування і зайва складність «розумних» годин для користувачів призведуть до їх провалу у продажу.

За два місяці з початку продажів смарт-годин Apple вже реалізувала близько 3 млн пристроїв по всьому світу. Однак компанія також встигла зіткнутися з проблемами при виробництві унікальною деталі taptic engine і розчаруванням перших покупців від малої ємності батареї. Крім того, Apple довелося боротися з затримками поставок «розумних» годин в офіційні магазини і за попереднім замовленням, а також з неможливістю забезпечити попит на Apple Watch у різних регіонах світу.

При цьому 24 квітня 2015 року продажі пристрою почалися тільки в США, Великобританії, Австралії, Канаді, Німеччині, Гонконгу, Китаї, Франції та Японії. З 26 червня 2015 року до цього списку додалися Іспанія, Італія, Мексика, Сінгапур, Швейцарія, Південна Корея і Тайвань. Продажі в третьої черги країн повинні початися 17 липня 2015 року. Про старт продажів в Росії до цих пір не оголошено.

пнгш

 

Незважаючи на розширення списку країн, експерти роблять песимістичні прогнози щодо темпів зростання продажів Apple Watch.

Однією з причин майбутнього провалу вони називають зниження користувальницького інтересу до годинників в інтернеті. За даними Google Trends, тема Apple Watch за кількістю запитів і пошукової динаміці програє iPhone 6 і навіть iPad.
Згідно з джерелами сайту digitimes.com аналітики вважають, що це результат неправильного позиціонування Apple Watch як люксового і ювелірного продукту з високими цінами, великим вибором різноманітних ремінців та браслетів і золотий моделлю за $17 тис.

apple-watch-gold-edition

 

У сегменті фітнес-трекерів Apple Watch програли продуктів від Fitbit, Jawbone і Xiaomi Technology, оскільки ті легше у використанні, працюють значно довше і сумісні як з iOS, так і Android-смартфонами.

Експерти вважають, що до запланованому на 2016 рік випуску Apple Watch 2 компанії необхідно суттєво доопрацювати сам пристрій і його позиціонування.

Проте далеко не всі експерти поділяють думку песимістів.

«Я не маю дані про спад продажів, попит як і раніше перевищує пропозицію, і говорити про втрату інтересу і негативних результатах рано. Так, в компанії є проблеми з позиціонуванням: Apple йшла на певний ризик, свідомо обравши більш широкий ринковий сегмент, але треба враховувати, що це перший продукт в класі носяться гаджетів, і цілком нормально, що в нього є недоліки», — розповів «Газете.Ru» провідний аналітик iKS Consulting Максим Савватин.

Експерт вважає, що компанія зможе навіть перевиконати плани продажів «розумних годин. Фанати пробачать Apple недоробки, а продукт вийшов дійсно цікавим. Друга серія годин не змусить себе довго чекати, і проблеми в ній будуть усунені.
«Навіть негативний тренд, пов’язаний з проблемами при виробництві, не знизив інтересу до пристрою, — стверджує Савватин. — А російський ринок досить ємний і має великий потенціал для продажу годин. Зараз йдуть «сірі» поставки, але офіційний запуск завжди викликає інтерес. Звичайно, велике значення для успішного старту буде мати ціна, але Apple завжди продавала свою продукцію у високому ціновому сегменті».

експерт вважає, що посилатися на непрямі дані з Google Trends некоректно, хоч вони і можуть відображати якусь загальну динаміку. «Треба дочекатися офіційної звітності компанії за квартал», — підсумував експерт.

Юрій Бадер-Баєр, директор з закупівель мобільної техніки компанії «Ельдорадо», також вважає, що говорити про провал продажів Apple Watch — явне перебільшення.

«Ні одна з компаній, що випускають «розумні» годинник, ще не продала такої ж їх кількості. Те, що інтерес знижується з часом, це звичайне, тисячу разів повторений тренд в продажах флагманських пристроїв», — говорить Бадер-Баєр.

У Росії динаміка буде схожа з загальносвітовий, вважає експерт, але от коли це станеться, поки сказати складно.

Інші актуальні матеріали