Що смартфон може розповісти про переміщення власника

0 View

кегвке6гвкегвкг

Я знаю, що ви робили минулої ночі

Про те, що смартфони знають про власників більше, ніж думають власники, відомо давно. «Газета.Ru» вирішила розглянути, як саме улюблене пристрій може видати розташування свого господаря.

Найочевиднішу можливість отримати інформацію про місцезнаходження користувача дає функція геолокаціі, яка вбудована в будь-Android-смартфон. І гаразд би ця функція просто розповідала про місцезнаходження ваш профіль в Google зберігає докладну інформацію про ваші переміщення по місту протягом дня.

Якщо ж ви думаєте, що у вас пристрій на iOS і вам таке не загрожує, не поспішайте радіти: Google все одно знає і про ваші переміщення аж до того, яку з стежок від метро до автобусної зупинки ви вибрали.

Інженери Google подбали про вашу зручність, і ви навіть можете за графіком відстежити, як саме переміщалися з ранку і до вечора, просто проводячи мишкою по шкалі часу. Сховатися від всевидющого ока» можна тільки в роумінгу, якщо відключена передача даних. У такому випадку інформація про переміщення нікуди не відправляється.

Звичайно, відстежити цю історію переміщень можна тільки в тому випадку, якщо є логін і пароль від шуканої облікового запису. Але як показує практика, при бажанні отримання доступу до аккаунту цілком здійсненно.

Це успішно продемонстрували у вересні голлівудські зірки, чиї акаунти були скомпрометовані. Тоді був отриманий не тільки доступ до сервісу iCloud, але і до розташування зірок через сервіс Find my iPhone. Таким чином, відстежувати місце розташування пристрою в реальному часі можна завжди, головне, щоб був аккаунт. А так як найчастіше пристрої бувають прив’язані до одного і того ж профілю глави сім’ї, батько, наприклад, може без проблем побачити, що його син-восьмикласник після уроків з якоїсь причини вже 15 хвилин стоїть за гаражами.

Втім, у зворотний бік цей принцип теж працює: хоч пристрою і прив’язані, скажімо, до акаунта батька, пароль від нього нерідко знають навіть рибки в акваріумі, і тому дружина сама може побачити, що її благовірний раптом виявився підозріло близько до будинку її подруги. Хоча сам сказав, що з роботи заїде до свого друга подивитися на нові блешні. А використовуючи історію переміщень, вона може побачити, що благовірний їздить дивитися на блешні з завидною регулярністю.

І покупка смартфона на Android або Windows Phone не врятує: ці платформи також мають аналогічну функцію. У мобільній платформі від Google вона називається «Дистанційне управління», а в ОС від Microsoft — «Пошук телефону».

Ще одна «діра», через яку можна дізнатися місце розташування смартфона, а разом з ним і власника, — численні фітнес-трекери. У кожного виробника «розумних» браслетів і інших спортивних гаджетів є свій додаток, але всі вони вміють будувати GPS-трек користувача. І хоч він і будується в благих цілях — показати своєму власникові, що він молодець і цілий круг навернув по двору, — він також може видати всі таємниці про переміщення користувача.

І тут вже не потрібно буде навіть зламувати дійсно добре захищені акаунти Google, Apple або Microsoft, досить зуміти влізти в систему спортивної програми. Іноді для цього достатньо просто відкрити кришку ноутбука і натиснути відповідну іконку — і ось перед допитливими очима одразу постає історія переміщень як мінімум під час тренувань.

І класичний діалог «Де ти був? — Бігав!» може отримати зовсім інший фінал.

Навіть якщо позбавитися від всіх смартфонів і інших «розумних» гаджетів і купити звичайну кнопкову «дзвонилку», від охочих дізнатися ваше місцеположення все одно не втекти завдяки тріангуляції, або методом обчислення розташування по стільникових вишок. Зараз оператори легально пропонують функцію під назвами «Локатор» («Білайн»), «Пошук» (МТС) і «Радар» («Мегафон»). Ці послуги дозволяють з точністю в кілька сотень метрів встановити місце розташування апарату. Якщо ж у отслеживаемом пристрої є GPS-приймач, то радіус моментально звужується до п’яти метрів.

Для того щоб ця функція запрацювала, необхідно згоду відстежується.

Але закон нерідко порушується (а відстежування переміщення без згоди — пряме порушення закону, не важливо, який з перерахованих методів використовується), і якщо в компаніях видають корпоративні SIM-карти, то роботодавцю включити тріангуляцію для кожного номера кожного співробітника не складе праці.

Єдиний спосіб не бути отслеженным — берегти як зіницю ока всі свої акаунти, користуватися виключно своєї SIM-картою, яка не прив’язана ні до чого, і відключити абсолютно всю геолокацію в смартфоні. Але в такому разі може загубитися сама принадність використання смартфона, адже багато сервіси так чи інакше прив’язані до місцезнаходження.