Чому падають ціни на iPhone і iPad

0 View

iStock_000049171712_Medium-pic510-510x340-11184

Рітейлери продають продукцію Apple нижче офіційної ціни

У «кіберпонеділок» продавці техніки традиційно знизили вартість товарів. Однак день знижок пройшов, а ціни на iPhone і iPad так і не піднялися. Причому у кожного продавця своя ціна.

Аксіома «в магазині при заводі продукція дешевше» у випадку з Apple після минулого «кіберпонеділка» не працює: в офіційному інтернет-магазині компанії вартість її продукції — найвища на ринку. Причому в деяких випадках мова йде про різницю в десятки тисяч рублів на одне і те ж пристрій — порівняльна таблиця — в кінці цього матеріалу.

Наприклад, дуже показова різниця між цінами iPhone 6 Plus 128 ГБ.

Якщо в офіційному Apple Store ця модель коштує 77 990 руб., то в MediaMarkt в ціннику 68 990 руб., а в «Мегафоні» і «Зв’язковому» і зовсім 58 990 руб. 19 тис. різниці на одне і те ж пристрій.

Якщо говорити про планшетах, то в цілому розкид не такий великий, як у випадку зі смартфонами, але при виборі магазину покупець все одно може відчутно заощадити. Так, iPad mini 3, який має сканером відбитків пальців, з 64 ГБ пам’яті коштує 47 490 рур. в офіційному магазині і 35 990/35 890 руб. — у рітейлерів.

Варто відзначити, що логіку в ціноутворенні у того чи іншого рітейлера розгледіти важко.

Наприклад, якщо в тому ж «Зв’язковому» Air iPad 2 LTE на 128 ГБ найдешевший — 51 490 руб., то версія на 16 ГБ ледве не друга за вартістю після Apple Store — 34 990 руб. в «Юлмарте» і МТС, але на 2 тис. більше, ніж в «Білайні» і «Мегафоні», і на 1 тис. — в MediaMarkt.

Точно так само в деяких випадках вартість рітейлерів збігається з вартістю в Apple Store. Все той же Air iPad 2 на 128 ГБ коштує в «Мегафоні» і в Apple 62 490 руб., а 64 ГБ — 54 990 руб. Але при цьому 16-гігабайтна версія цього планшета у «Мегафона» обійдеться вже в 32 990 руб. проти офіційних 47 990.

Цікаво: цей планшет на 64 ГБ — єдине пристрій з розглянутих нами, яке можна купити навіть дорожче, ніж в Apple Store: MediaMarkt його ціна вища на 10 руб. і становить рівно 55 тис., без маркетингових «дев’яток» в кінці.

Раніше всі рітейлери беззаперечно ставили на продукцію Apple ту ціну, яку призначав сама Apple. Як тільки компанія з Купертіно корегувала вартість продуктів у відповідності з курсом рубля, в той же день всі продавці змінювали її з різницею в кілька годин.

За словами старшого аналітика дослідницької компанії IDC Наталії Виноградової, рітейлери і телекомунікаційні компанії почали знижувати ціни на продукцію Apple, так як розуміють, що ціна — один із основних факторів формування попиту.

«Якщо закладати всю курсову різницю в пристрій, то вартість стає досить високою — рівною Apple Store», — зазначила вона.

При цьому експерт зазначила, що якщо iPhone все ще користуються популярністю у покупців, то попит на iPad став помітно скорочуватися.

«Бурхливе зростання попиту на планшети закінчився кілька кварталів тому. Ринок в 2015 році буде падати і в грошовому, і в штучному виразах», — заявила Виноградова. За словами експерта, в цих умовах більш логічним буде зниження цін Apple Store до рівня рітейлу та інтернет-магазинів.

«За попередніми даними Q4 2014 IDC Tablet Tracker, поставки планшетів Apple у штучному вираженні скоротилися на 10,6% по відношенню до аналогічного періоду минулого року», — уточнила Виноградова.

Снимок

 

Порівняльна таблиця цін на деякі пристрої Apple на момент публікації матеріалу (відкриється при натисканні)