Обезголовлений Twitter Глава Twitter Дік Костоло залишає свій пост

0 View

цф34уе5

 

Генеральний директор Twitter Дік Костоло 1 липня покине свій пост. Його змінить засновник мережі Джек Дорсі, який на даний момент є головою ради директорів компанії. Експерти вважають, що відхід Костоло багато в чому пов’язаний з незадовільними фінансовими показниками компанії і низьким рівнем монетизації Twitter.

Сам Костоло зізнався, що думки про відхід з посади у нього з’явилися ще наприкінці минулого року. З того часу він вів переговори з радою директорів про можливості залишити посаду гендиректора компанії. У результаті обидві сторони вирішили, що тимчасово виконуючим обов’язки глави компанії стане голова ради директорів і співзасновник Twitter Джек Дорсі, який вже обіймав посаду CEO з 2006 по 2008 рік.

Однак Дорсі не має наміру довго залишатися біля керма Twitter, оскільки він паралельно займається розвитком другої своєї компанії — платіжного сервісу Square.

В результаті для визначення нового постійного гендиректора радою директорів буде організована спеціальна комісія з трьох чоловік, яка проведе відбір кандидатів серед співробітників соцмережі і топ-менеджерів інших компаній. В комісію увійдуть незалежний директор Пітер Кері, венчурний інвестор Пітер Фентон і другий співзасновник Twitter Еван Вільямс, який раніше також обіймав посаду генерального директора компанії.

При цьому ще в травні на конференції Re/Code Костоло заявив, що знаходить повне порозуміння з радою директорів і тому залишати своє місце не планує.
Незважаючи на відхід з поста гендиректора, Костоло залишиться в компанії в якості члена ради директорів. Однак розмови про те, що чолі Twitter слід звільнити своє крісло, велися давно. Останнім часом інвесторів і рада директорів не влаштовував занадто низький зростання фінансових показників компанії. Більш того, з моменту виходу на біржу компанія ще жодного разу не показала прибуток, хоча її доходи від реклами за 2014 рік склали $1,4 млрд.
Висновок Twitter на біржу проводився безпосередньо під керівництвом Костоло і спочатку сприймався як вдале рішення. В перший же день торгів вартість акцій компанії виросла на 73%, з $26 до $45, а ціна на закритті торгів зупинилася на позначці в $44,90.

Однак через деякий час цінні папери компанії рідко піднімалися вище рівня в $35, а боргове навантаження лише зростала. Все це призвело до зниження кредитного рейтингу Twitter до «сміттєвого» рівня BB — в листопаді 2014 року.

«Новина про відхід Костоло недивна, адже останнім часом Twitter дійсно не завжди задовольняв попит своєї аудиторії. Крім того, гендиректор компанії так і не зміг сформувати робочу модель рекламної монетизації сервісу», — розповів Reuters аналітик Forrester Research Нейт Елліот.

При цьому ринок вкрай позитивно сприйняв новину про відхід Костоло. Так, акції Twitter на біржі майже миттєво зросли з $35,83 до $39,29 за цінний папір.
У той же час співробітники компанії, навпаки, дуже люблять свого керівника і вважають його незаперечним лідером.

Шлях Костоло в Twitter почався в 2009 році, коли він перейшов в соціальну мережу Google і зайняв посаду операційного директора. Вже зовсім скоро, в 2010 році, CEO Twitter Еван Вільямс вирішив сфокусуватися на розробці продуктової стратегії, і Костоло змінив його на посаді гендиректора.

У Google Костоло потрапив після того, як пошуковий гігант купив створений ним сервіс FeedBurner в 2007 році. Там він пропрацював ще два роки, після чого відгукнувся на пропозицію Twitter і став топ-менеджером тоді ще молодого сервісу мікроблогів.

У Twitter Костоло став дуже впливовою особистістю в світі IT.

Зокрема, у 2011 році президент Обама призначив його одним з членів консультативного комітету зв’язку в системі національної безпеки. В цей комітет входять ті обрані представники галузі, до чиєї думки зазвичай прислухається президент США в питаннях управління інтернетом, зв’язку і масових комунікацій.

У свою чергу, портал Business Insider в 2013 році назвав Костоло одним з «найбільш вражаючих керівників» у Кремнієвій долині. У тому ж році журнал TIME включив його в список 10 найбільш впливових CEO в сфері високих технологій.

Про подальші свої плани Костоло не говорить. За його словами, він продовжить бути активним членом ради директорів Twitter і збереже традицію вечерь з Джеком Дорсі по четвергах, у ході яких вони обговорюють майбутнє компанії.

Інші актуальні матеріали