Інтернет-реклама як і раніше залишається єдиним зростаючим сегментом ринку

0 View

Реклама збігає в інтернет

shutterstock_171779897-pic510-510x340-52801 (1)

За підсумками першого півріччя 2015 року обсяг інтернет-реклами збільшився на 10% і досяг 42 млрд руб. Погіршення економічної ситуації та падіння решти сегментів ринку змушують рекламодавців скорочувати витрати за рахунок просування в мережі, а також чіткіше розуміти механізм роботи інтернет-реклами. Експерти впевнені: до кінця року інтернет-рекламу чекає приріст ще на 10-15%.

Інтернет-реклама як і раніше залишилася єдиним зростаючим сегментом російського рекламного ринку.

За даними Асоціації комунікаційних агентств Росії (АКАР), у січні — червні 2015 року закупівлі реклами в інтернеті збільшилися на 10%, до 41,6–42 млрд руб. При цьому найбільший приріст 15% показала контекстна реклама, обсяг якої склав 34,5–34,8 млрд руб. В той же час продажу медійної реклами в інтернеті знизилися на 11%, до 7,1–7,2 млрд руб.

В цілому ж російський рекламний ринок за перші шість місяців 2015 року в порівнянні з торішніми показниками скоротився на 16%. За аналогічний період минулого року рекламодавці витратили 165 млрд руб., а в цьому році лише 138 млрд руб.
Обсяг ТБ-реклами за звітний період скоротився на 22% і склав 61,6 млрд руб., з яких кабельно-супутникові канали заробили всього 920 млн, що на 52% менше, ніж роком раніше.

При цьому, за словами директора з маркетингових досліджень аналітичного центру Vi Сергія Веселова, другий квартал показав приблизно такі ж результати, як і перший. «Рекламодавці так само настороженны і продовжують працювати короткими флайтами, вважаючи за краще не укладати довгострокові угоди», — підкреслив він.

commercial

Обсяг ТБ-реклами знизився на 22%

Ринок радіореклами скоротився на 21%, до 6-6,2 млрд руб., а обсяг зовнішньої реклами — на 27%, до 15,3–15,5 млрд руб.

Найсерйозніше падіння в черговий раз показала реклама в друкованих виданнях. За звітний період рекламодавці витратили в даному сегменті лише 11,2–11,4 млрд руб., що на 33% менше, ніж роком раніше.
Рекламні видання втратили відразу 40% доходів і заробили лише 2,5–2,7 млрд руб., обсяг реклами в газетах впав на 26%, до 3,3 млрд руб., а журнали змогли отримати лише 5,4–5,6 млрд руб., що на 33% менше показника річної давності.

Темпи зростання інтернет-реклами також сповільнилися, оскільки за перше півріччя 2014 року приріст у цьому сегменті становив 30%. Тим не менш, все більше рекламодавців вважають за краще просувати свої товари та послуги через інтернет.
«Зростання сегмента інтернет-реклами відбувається відразу з кількох причин. В першу чергу для більшості рекламодавців інтернет залишається порівняно новою і неосвоєної майданчиком, куди багато компаній приходять із запізненням. Крім того, незважаючи на бурхливе зростання аудиторії інтернет-реклами, витрати на неї до недавнього часу залишалися невеликими, і тепер рекламодавці активно заповнюють цей дефіцит», — розповів «Газете.Ru» керівник відділу досліджень інтернету аналітичного центру Vi Олексій Бєляєв.

Експерт також зазначив, що на відміну від інших сегментів в інтернеті можливо розрахувати приблизний охоплення аудиторії, хоча поки що далеко не всі роботодавці розуміють механізм функціонування інтернет-реклами.
«Інтернет робить рекламний ринок більш прогнозованим, що дозволяє легше розрахувати бюджетів та оптимізувати витрати на просування. Зокрема, контекстна реклама спочатку дає можливість зрозуміти ціну розміщення в розрахунку на одного споживача. Однак багато компаній невірно розраховують конверсію на сайті і не бачать перспективи розміщення реклами в інтернеті. Так що кінцева ціна просування в мережі часто залежить від освіченості рекламодавця», — вважає Бєляєв.

На закінчення він підкреслив, що в подальшому найбільш істотне зростання очікується у сегментах мобільного та відеореклами, яка збільшує свій охоплення за рахунок цілого ряду майданчиків, включаючи безкоштовний Wi-Fi в метро і наземному транспорті. З Бєляєвим згоден і співзасновник рекламної платформи Segmento Роман Нестер.

wifi_metro

Сегмент відеореклами зросте завдяки безкоштовним Wi-Fi
«Користувачі йдуть з десктопів на мобільні пристрої, і у вас немає іншого виходу, крім як іти слідом за ними і освоювати цей канал. Та ж ситуація спостерігається з відео — платоспроможна аудиторія тепер не дивиться телевізор, а відео в інтернеті, саме там їм потрібно показувати рекламу. Ці сегменти будуть рости: рекламодавці, які давно хотіли збільшити частку бюджету на відеорекламу, нарешті готові до цього», — зазначає він.

Тим не менш більшість експертів утримуються від конкретних прогнозів щодо зростання сегмента інтернет-реклами в 2015 році.

Джерело на ринку розповів «Газете.Ru», що у другому півріччі обсяг інтернет-реклами зросте на 10-15% .

«Але якщо курс долара буде активно зростати, то компанії будуть мінімізувати свої втрати, в тому числі за рахунок зменшення рекламних бюджетів», — зазначив він.

На думку керуючого директора Digital TWIGA Максима Шилова, зростання рекламної активності в інтернеті буде спостерігатися у цілого ряду компаній, що працюють в низькому ціновому сегменті. «Продовжує збільшуватися рекламна присутність в інтернеті вітчизняних компаній, в тому числі і регіональних виробників, які намагаються вийти на ринки Москви і Санкт-Петербурга. У сегменті фармакології все більше реклами закуповується для просування дженерикових препаратів. Нарешті, дуже багато медійних тендерів на друге півріччя відкривають компанії з державним капіталом і регіональні держструктури», — розповів експерт «Газете.Ru».

Зазначимо, що більшість експертів утримуються від офіційних прогнозів по ринку реклами в цілому. Тим не менш, за даними ZenithOptimedia, в кінці року обсяг реклами в медіа може знизитися ще на 17%.

Інші актуальні матеріали